APT50GF60JCU2
Contact Now
APT50GF60JCU2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 70 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis, Stud Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.45V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SOT-227
Mfr : Microsemi Corporation
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 277 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 2.2 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MODULE 600V 70A 277W SOT227
Contact Now
IGBT Module NPT Single 600 V 70 A 277 W Chassis, Stud Mount SOT-227