FS25R12W1T4BOMA1
Contact Now
FS25R12W1T4BOMA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 45 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.25V @ 15V, 25A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 205 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 1.45 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : FS25R12
Description : IGBT MOD 1200V 45A 205W
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 45 A 205 W Chassis Mount Module