CM200DY-12NF
Contact Now
CM200DY-12NF
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 200 A
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : IGBTMOD™
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.2V @ 15V, 200A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Powerex Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 650 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 30 nF @ 10 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MOD 600V 200A 650W
Contact Now
IGBT Module Half Bridge 600 V 200 A 650 W Chassis Mount Module